Teatr Polski na Pikniku Kulturalnym Co Jest Grane

W sobotę 22 września 2012 między godzinami 13:00 a 20:00 w Parku Staromiejskim odbywał się Piknik Kulturalny Co Jest Grane, zorganizowany przez „Gazetę Wyborczą”. Wzięli w nim udział między innymi dyrektor i aktorzy Teatru Polskiego we Wrocławiu. Piknik Kulturalny promował instytucje Europejskiej Stolicy Kultury. Można było zarówno wysłuchać czytania fragmentów tekstów, jakie wystawimy w tym sezonie, jak i nabyć nasze wydawnictwa. Wstęp na wszystkie atrakcje był wolny!

Od godziny 13:15 w sali kolumnowej Wrocławskiego Teatru Lalek toczyła się debata dyrektorów biura Europejskiej Stolicy Kultury i szefów wrocławskich instytucji kulturalnych, w tym dyrektora Krzysztofa Mieszkowskiego, na temat projektu ESK 2016.

W Czytaniu sezonu pod hasłem Miłość, przemoc, władza udział wzięli: Ewa Skibińska, Wiesław Cichy, Tomasz Lulek i Michał Mrozek. Zaprezentowaliśmy fragmenty prozy, tekstów dramatycznych i filozoficznych, które w sezonie 2012/2013 będą materiałem naszych premier. Publiczność usłyszała fragmenty Filokteta Sofoklesa, Ulissesa Jamesa Joyce’a, Mitologii Rolanda Barthes’a, Courtney Love Pawła Demirskiego, Kliniki Larsa Noréna oraz Titusa Andronicusa Williama Shakespeare’a. Widzowie zobaczyli również materiały multimedialne promujące nasze spektakle. Czytanie rozpoczęlo się o godzinie 19:30.

 

Piknik Kulturalny Co Jest Grane 2012

Powrót

Najnowsze Wideo

Najnowsze wpisy

Tagi

Archiwa