W niedzielę 27 marca 2011 w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Teatru ogłoszono laureatów dorocznych nagród marszałka województwa dolnośląskiego za najciekawsze dokonania teatralne w roku 2010 w teatrach Dolnego Śląska. Teatr Polski we Wrocławiu zdominował konkurentów, zdobywając cztery z siedmiu nagród. Zwyciężył w najważniejszej kategorii najlepszego spektaklu 2010 roku za Szosę Wołokołamską. W kategorii najlepszej roli kobiecej roku 2010 nagrodzono Ewę Skibińską za Tytanię we Śnie nocy letniej, najlepszej roli męskiej roku 2010Rafała Kronenbergera za postacie w Szosie Wołokołamskiej, a wyróżniającym się pracownikiem technicznym został szef pracowni ślusarskiej Teatru Polskiego Leszek Nowak.

Jak podkreślał dyrektor Krzysztof Mieszkowski, „w jego osobie skupiają się dwie wielkie zalety: ogromna pracowitość i poświęcenie dla drugiego człowieka”.

Pozostali zwycięzcy to: Agata Kucińska za Żywoty świętych osiedlowych w Grupie Artystycznej Ad Spectatores (najlepsza aktorka-lalkarka), Katarzyna Dworak za Czas terroru w Teatrze im. H. Modrzejewskiej w Legnicy (najlepsza rola epizodyczna) i Wiesław Geras oraz Jadwiga i Tadeusz Kutowie (upowszechnianie teatru).

Nagrody przyznała kapituła, w której skład weszli dziennikarze i krytycy teatralni – wicedyrektor Ośrodka Kultury i Sztuki we Wrocławiu Igor Wójcik (przewodniczący) oraz Leszek Czarnota, Jolanta Kowalska, Krzysztof Kucharski i Anita Szurek.

Uroczystość wręczenia laurów odbyła się w środę 20 kwietnia 2011 po przedstawieniu Biesów Fiodora Dostojewskiego w reżyserii Krzysztofa Garbaczewskiego.

Powrót

Najnowsze wpisy

Tagi

Archiwa