Teatr z Batumi gościnnie na Scenie na Świebodzkim

W sobotę 4 i niedzielę 5 marca 2017 o godzinie 19:00 na Scenie na Świebodzkim gościliśmy w ramach Polsko-Gruzińskiego Festiwalu Kultury dwa przedstawienia Państwowego Teatru Dramatycznego im. Ilii Czawczawadzego w Batumi. Pierwszego dnia zobaczyliśmy Wiele demonów na podstawie powieści Jerzego Pilcha w reżyserii Jacka Głomba, drugiego – Syndrom albo do kogo śpiewasz? na podstawie Karola Sławomira Mrożka w reżyserii Andra Enukidzego. Bilety na każdy ze spektakli kosztowały 30 zł. Występy gruzińskich gości były możliwe dzięki Teatrowi im. H. Modrzejewskiej w Legnicy oraz Ośrodkowi Kultury i Sztuki we Wrocławiu.

 

więcej o Polsko-Gruzińskim Festiwalu Kultury

 

WIELE DEMONÓW

kryminalny thriller w jednej części
według powieści Jerzego Pilcha

adaptacja KATARZYNA KNYCHALSKA
przekład MARIA FILINA i IRAKLI SAMSONADZE
reżyseria JACEK GŁOMB
scenografia MAŁGORZATA BULANDA
ruch sceniczny WITOLD JUREWICZ
muzyka BARTOSZ STRABURZYŃSKI
inspicjent ZWIAD MURWANIDZE

obsada:
Ola Mrak TATIA TATARASZWILI
Jula Mrak MARINA BURDULI
Pastor ZURAB KAWTARADZE
Pastorowa MERI NAKASZIDZE
Naczelnik ZAAL GOGUADZE
Kornel LASZA KONCELIDZE
Madame Wzmożek MAIA CECCHLADZE
Młody Wzmożek MAMUKA MANJGALADZE
Goniec KACHA KOBALADZE
Fryc Moistschek TITE KOMAKHIDZE

Wiele demonów według powieści Jerzego Pilcha w reżyserii Jacka Głomba to teatralny thriller z prawdziwego zdarzenia. W małej wiosce na południu Polski, gdzie religii jest tyle, ile domów, a religijne waśnie to codzienność – znika młoda dziewczyna. Cała wspólnota angażuje się w jej poszukiwanie. Czy uciekła z domu? A może przetrzymują ją ludzie wszechmocnego przedstawiciela władzy – Gońca? Może ktoś ją zabił? Ktoś z wioski? A co, jeśli stoją za tym demony, o których ciągle wspominają mieszkańcy? Nie wierzycie w demony? A skąd wiecie, że to nie one są sprawcami wszystkiego, co w nas złe? W tej opowieści nic nie będzie pewne. Świat racjonalny miesza się tu ze światem nadprzyrodzonym i to do was należy decyzja, w który z tych światów uwierzycie. Mroczny kryminał o polskiej wspólnocie, w którym każdy jest prawdziwym oryginałem i każdy ma swoje duże i małe tajemnice, będzie trzymał was w napięciu do ostatniej minuty. To opowieść, która łączy przyjemność kryminalnej zagadki, wyśmienity humor i poważne pytania o naturę zła.

 

SYNDROM ALBO DO KOGO ŚPIEWASZ?

muzykoterapia w jednym akcie
wg Karola Sławomira Mrożka

adaptacja i reżyseria ANDRO ENUKIDZE
scenografia GOGLA GOGIBERIDZE
muzyka TEMUR DOLIDZE
choreografia SZALWA GOGUADZE
inspicjent TEONA LORTKIPANIDZE

obsada:
Okulista TITE KOMAKHIDZE
Dziadek ZAAL GOGUADZE
Wnukowie DATO JAKELI, MAMUKA MANJGALADZE, LEWAN TEDORADZE
Pielęgniarka MARINA BURDULI

Jedna z najbardziej aktualnych sztuk wybitnego polskiego dramatopisarza Sławomira Mrożka w adaptacji gruzińskiego reżysera, z wykorzystaniem rewelacyjnie wyśpiewywanych gruzińskich pieśni. W roku 2017 Mrożek brzmi zadziwiająco aktualnie. Sześć postaci – uzbrojony, ślepy dziadek, jego trzech wnuków, okulista i jego pielęgniarka opowiedzą nam zabawną i momentami mroczną historię. Dziadek z wnukami odwiedzają okulistę, aby odnaleźć i zabić niejakiego Karola. Kim jest Karol i czy zrobił im coś złego, nie wiadomo, dopóki Dziadek nie dostanie okularów i nie będzie mógł go rozpoznać…

 

Teatr z Batumi gościnnie w Polsce - afisz

 

Powrót

Najnowsze Wideo

Najnowsze wpisy

Tagi

Archiwa