Film Teraz i zawsze – pełnometrażowy debiut wrocławskiego reżysera Artura Pilarczyka z udziałem aktorów Teatru Polskiego we Wrocławiu: Wojciecha Ziemiańskiego jako ojca Marcina oraz nieżyjącego już Tadeusza Szymkowa w roli ojca duchownego – był od piątku 20 listopada do czwartku 26 listopada 2009 pokazywany w kinie Warszawa – sali NOT (ul. Piłsudskiego 74).

W niedzielę 22 listopada 2009 po projekcji odbyło się spotkanie z twórcami filmu.

Teraz i zawsze zdobył w roku 2009 dwie główne nagrody na siódmej edycji Multimedia HAPPY END Festiwalu Filmów Optymistycznych w Rzeszowie: w kategorii najlepszy niezależny film fabularny oraz Grand Prix. To historia o powołaniu, miłości i wierze. Powołaniu przychodzącym nagle do tych, którzy się go nie spodziewają. Miłości, która będąc początkowo uczuciem do kobiety, staje się w niezwykły sposób czymś zdecydowanie więcej. Wierze potrafiącej w swym głębokim wymiarze zmienić całe ludzkie życie.

Wraz z Marcinem, klerykiem, a wcześniej studentem AWF-u, poznajemy hermetyczny świat seminarium duchownego. Marcin, zanim trafił do seminarium, chciał być ratownikiem górskim. Zdobywanie kolejnych skalnych ścian okazało się jednak łatwiejsze niż zdobycie uczucia Marty, koleżanki ze studiów. Wszystko się zmieniło, kiedy wysłuchana została prośba złożona podczas przypadkowej obecności Marcina na spotkaniu modlitewnym wspólnoty charyzmatycznej. Marcin przeszedł metamorfozę i zaczął zadawać sobie nieistniejące dotąd dla niego pytania. Wstąpił do seminarium duchownego. Kolejne dni pobytu w starym cysterskim opactwie budzą w nim jednak coraz większe wątpliwości. Czy droga, na jaką się zdecydował, na pewno jest właściwa?

Seanse w kinie Warszawa – sala NOT:
20-22 listopada 2009, godz. 20:00
24 listopada 2009, godz. 20:00
25 listopada 2009, godz. 16:30
26 listopada 2009, godz. 20:00

Więcej o filmie:
www.terazizawsze.com.pl
www.horyzontstudio.eu
www.myspace.com/horyzontstudio
www.youtube.com/user/HoryzontStudio

Teraz i zawsze - plakat

Powrót

Najnowsze wpisy

Tagi

Archiwa