Uniwersytet Trzeciego Wieku po raz pierwszy w Teatrze Polskim we Wrocławiu

W czwartek 31 stycznia 2013 w gmachu głównym Teatru Polskiego i Scenie Kameralnej odbywał się całodniowy cykl działań artystyczno-edukacyjnych skierowany do seniorów:

  • ♦ Wszechnica Teatralna – wykład poświęcony historii teatru w kontekście najnowszych badań teatrologicznych i literaturoznawczych.
  • ♦ Lekcja Teatralna z warsztatem charakteryzacji – zajęcia były podzielone na dwie części. W pierwszej – teoretyczno-praktycznej – uczestnicy spotkania dowiedzieli się elementarnych treści z historii teatru (powszechnego i lokalnego) oraz odwiedzili pracownie rzemieślników artystycznych. W drugiej części – praktycznej – odbędyły się warsztaty charakteryzatorskie. Były one prowadzone przez rzemieślników artystycznych. Celem zajęć było ucharakteryzowanie kursanta jako postaci scenicznej.
  • ♦ sesja zdjęciowa – w pełnej charakteryzacji.
  • ♦ warsztaty aktorskie – spotkania poprowadzili aktorzy teatru i doświadczeni pedagodzy związani zawodowo z akademią teatralną. W ramach zajęć organizowane był podstawowe ćwiczenia ze sztuki aktorskiej: sposoby deklamacji, artykulacji, interpretacji tekstu, praca z ciałem, próbowanie tworzenia elementarnych scenek, poznawanie technik wokalno-ruchowych.

 

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Teatrze Polskim we Wrocławiu

Powrót

Najnowsze Wideo

Najnowsze wpisy

Tagi

Archiwa