Click to listen highlighted text!

WARSZTATY DLA OBYWATELI UKRAINY I OSÓB UKRAIŃSKIEGO POCHODZENIA

[Переклад Українською внизу]

Teatr Polski we Wrocławiu zaprasza serdecznie obywateli Ukrainy i osoby ukraińskiego pochodzenia do udziału w w warsztatach teatralnych, które odbędą się w weekend 6-8 maja 2022 r. w ramach projektu „Including Minority”.

Warsztaty poprowadzi, doświadczony, włoski reżyser Gianluca Iumiento. W atmosferze zaufania i otwartości, będziemy chcieli zrozumieć Wasze historie związane z imigracją i integracją oraz wspólnie odkryjemy kulturę i tradycję Ukrainy. 

Udział w warsztatach jest bezpłatny, nie są też konieczne żadne wcześniejsze doświadczenia teatralne czy artystyczne. W trakcie warsztatów zapewniamy pomoc językową.

Warsztaty odbędą się w piątek wieczorem (6 maja) oraz w sobotę i niedzielę w ciągu dnia (7 i 8 maja) na Scenie na Świebodzkim.
Liczba miejsc jest ograniczona! 

Po warsztatach reżyser zaprosi 4 osoby do udziału w dalszej części projektu –  profesjonalnym spektaklu, do którego próby zaczniemy w Teatrze Polskim pod koniec listopada 2022 roku.

Wszystkich uczestników zaprosimy do kolejnych naszych działań w ramach Dnia Różnorodności, który planujemy na maj 2023 roku.

Warsztaty są częścią projektu „Including Minority” realizowanego z Funduszy EOG. 

Zapisy:
Zapisy odbywają się poprzez formularz na stronie www Teatru:
www.teatrpolski.wroc.pl/uminority

Kontakt: 
Olena Tytarenko
tel. +48 502 350 001
e-mail: minority@teatrpolski.wroc.pl
Mówimy w języku ukraińskim!

Including Minority – włączyć mniejszość. Projekt teatralny realizowany w partnerstwie polsko-norweskim z udziałem mniejszości ukraińskiej w Polsce i polskiej w Norwegii” otrzymał dofinansowanie w wysokości 343 tyś € (1,5 miliona złotych) z Islandii, Liechtensteinu i Norwegii za pośrednictwem Funduszy EOG. Celem projektu jest rozwój współpracy kulturalnej pomiędzy twórcami i uczestnikami życia kulturalnego Teatru Polskiego we Wrocławiu z teatrem COMPANY B. VALIENTE z Oslo, co przełoży się na wzmacnianie stosunków dwustronnych pomiędzy polskimi instytucjami kultury a instytucjami kultury z Norwegii.

**********************

Teatr Polski у Вроцлаві щиро запрошує громадян України та людей українського походження взяти участь у театральних майстер-класах, які відбудуться у вихідні 6-8 травня 2022 року в рамках проєкту «Including Minority /Включно з меншістю».

Майстер-класи проводитиме досвідчений італійський режисер Джанлука Юм’єнто. В атмосфері довіри та відкритості ми хочемо зрозуміти ваші історії, пов’язані з імміграцією та інтеграцією, і разом ми відкриємо культуру та традиції України.

Участь у майстер-класах безкоштовна, попередній театральний чи художній досвід не потрібен. Ми надаємо лінгвістичну допомогу під час майстер-класів.

Майстер-класи відбуватимуться у п’ятницю ввечері (6 травня), а також у суботу та неділю протягом дня (7 і 8 травня) на Scenie na Świebodzkim. Кількість місць обмежена!

Після майстер-класів режисер запросить 4 особи до участі в наступній частині проєкту – професійній виставі, репетицію якої ми розпочнемо в Польському театрі наприкінці листопада 2022 року.

Запрошуємо всіх учасників на наступні заходи в рамках Дня різноманітності, який ми плануємо на травень 2023 року.

Семінар є частиною проекту «Включно з меншістю» який реалізується за рахунок коштів ЄЕЗ.

Реєстрація:

Реєстрація відбувається через формуляр на сайті Театру:

www.teatrpolski.wroc.pl/uminority

Контакт
Olena Tytarenko
тел. +48 502 350 001
e-mail: minority@teatrpolski.wroc.pl
Говоримо Українською!

Including Minority – Включно з меншістю. Театральний проєкт, здійснений у польсько-норвезьким партнерстві  за участю української та польської меншин в Польщі та Норвегії, отримав фінансування у розмірі 343 тис. євро (1,5 млн. злотих) з Ісландії, Ліхтенштейну та Норвегії. Весь проєкт – це розвиток культурної співпраці між двома членами та учасниками Польського культурного театру у Вроцлаві з театром COMPANY B. VALIENTE в Осло, що пов’язане із зміцненням культурних та соціальних зв’язків між двома країнами.

.

.

Powrót

Najnowsze Wideo

Ostatnie wpisy

Tagi

Archiwa

x

Szanowni Państwo,

W związku z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 17 grudnia 2021r. od 15 grudnia 2021 r. będę obowiązywały nowe limity osób. Limit obłożenia przez osoby niezaszczepione (zwiększenie limitu możliwe tylko dla osób zaszczepionych i zweryfikowanych za pomocą certyfikatu COVID-19) w teatrach został zmniejszony z 50% do 30%. W związku z powyższym prosimy wszystkie osoby posiadające certyfikat, o dobrowolne okazanie go przy wejściu na widownie.

Widzowie, którzy kupili bilety dla osób zaszczepionych, zadeklarowali posiadanie certyfikatu Covid, od 15 grudnia poddadzą się możliwości sprawdzenia certyfikatu. Okazanie certyfikatu jest dobrowolne ale niezbędne do wzięcia udziału w wydarzeniu. Certyfikaty weryfikowane są za pomocą aplikacji Ministerstwa Zdrowia „Skaner Certyfikatów Covid”, w związku z czym dane nie są zapisywane i przechowywane w urządzeniu skanującym, a Teatr nie utrwala i nie przechowuje ich w jakikolwiek inny sposób. Możliwość sprawdzenia Certyfikatu jest jedyną opcją weryfikacji zachowania obowiązujących proporcji przy obowiązujących limitach.

Akceptuję i przechodzę dalej

Click to listen highlighted text!