W poniedziałek 28 kwietnia 2014 o godzinie 19:00 na Scenie Kameralnej wyświetlony został film Elżbiety Sitek Kartoteka rozrzucona. Próby. To wyjątkowy zapis spotkań Tadeusza Różewicza z grupą aktorów, jakie odbywały się na Scenie Kameralnej między 17 listopada a 2 grudnia 1992 przy jednoczesnym udziale publiczności. W wyniku tego powstała Kartoteka będąca dekonstrukcją siebie samej, wynikła z wydarzeń na próbach, z przynoszonych przez Różewicza i aktorów fragmentów codzienności i tekstów. Druga Kartoteka. Kartoteka rozrzucona.

Po filmie odbyło się spotkanie z aktorami biorącymi udział w próbach Kartoteki rozrzuconej: Elżbietą Czaplińską, Teresą Sawicką, Jadwigą Skupnik, Markiem Feliksiakiem, Tomaszem Lulkiem, Andrzejem Wilkiem, oraz z Elżbietą Sitek, która 22 lata temu podjęła się realizacji telewizyjnej wydarzeń na Scenie Kameralnej. Rozmowę poprowadził dyrektor teatru Krzysztof Mieszkowski.

Była to niepowtarzalna okazja, aby zobaczyć wybitnego pisarza w roli reżysera i spotkać się z aktorami, którzy z nim wówczas pracowali.

Projekcja filmu odbyła się dzięki uprzejmości Elżbiety Sitek i Telewizji Wrocław.

 

Kartoteka rozrzucona. Próby
Reżyseria, scenografia i opracowanie muzyczne: Tadeusz Różewicz
Realizacja telewizyjna: Elżbieta Sitek
Obsada: Tadeusz Różewicz, Elżbieta Czaplińska, Mirosława Lombardo, Ewa Skibińska, Jadwiga Skupnik, Wojciech Dąbrowski, Marek Feliksiak, Cezary Kussyk, Tomasz Lulek, Henryk Niebudek, Igor Przegrodzki, Andrzej Wilk, Wojciech Ziemiański
Czas: 76 minut

 

Powrót

Najnowsze wpisy

Tagi

Archiwa