Wszechnica Teatralna 21-03-2017 – Wiosna w kulturze, w naturze, w sztuce. Topos, motyw i metafora

We wtorek 21 marca 2017 odbyła się Wszechnica Teatralna pt. Wiosna w kulturze, w naturze, w sztuce. Topos, motyw i metafora. Spotkanie poprowadziła Magdalena Skowrońska z Muzeum Współczesnego Wrocław. Wszystkich ludzi ciekawych świata oraz gimnazjalistów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych zaprosiliśmy na Scenę Kameralną o godzinie 11:00.

<!–

UWAGA! Liczba miejsc ograniczona!
Rezerwacje: nina.karniej@teatrpolski.wroc.pl

–>

 

<!–

Tytuł

–>

Wiosna to czas odrodzenia przyrody, a także czas przypływu energii i realizacji nowych pomysłów. Doznawana każdego roku, wciąż na nowo wywołuje w nas radość, poczucie wolności i nieskrępowania. Przez wieki była dla twórców inspiracją do działania.

Podczas wtorkowego spotkania porozmawiamy o wiośnie w różnych jej kulturowych odsłonach. Nie zabraknie klasyków polskiej literatury, wśród których znajdą się m.in. Żeromski, Schulz i Reymont. Wiosna jako symbol odrodzenia i rewolucji przywołana zostanie do opisu m.in. zjawisk społeczno-politycznych, tj. Wiosny Ludów, rewolucji hippisowskiej czy Arabskiej wiosny. Znajdzie się także miejsce na prezentację artystów współczesnych, którzy zagadnienia związane z szeroko pojętą tematyką wiosenną podejmują w swoich aktualnych pracach. Treść wykładu zostanie wzbogacona utworami muzyki popularnej, które odsłonią kolejny poziom doznawania tej szczególnej pory roku.

 

Powrót

Najnowsze Wideo

Najnowsze wpisy

Tagi

Archiwa