godz. 12.00

Wykład prof. Mirosława Kocura z Uniwersytetu Wrocławskiego o teatrze antycznym

www.kocur.uni.wroc.pl


godz. 13.00

Spotkanie z aktorką Haliną Rasiakówną

Halina Rasiakówna – aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna. Grała m.in. u Krystiana Lupy, Jerzego Jarockiego, Kazimierza Brauna i Helmuta Kajzara oraz w Teatrze Telewizji m.in. w spektaklach Ogień w głowie M. von Mayenburga w reżyserii Piotra Łazarkiewicza, w Balladzie o zabójcach A. Drabika w reżyserii Waldemara Krzystka, w Historii W. Gombrowicza w reżyserii Horsta Leszczuka (Grzegorza Jarzyny), w Roberto Zucco B.-M. Koltesa w reżyserii Macieja Dejczera, w Puszce Pandory F. Wedekinda w reżyserii Stanisława Różewicza oraz w Odejściu Głodomora Tadeusza Różewicza w reżyserii Jana Różewicza. Podziwialiśmy ją m.in. w filmach Jasne błękitne okna w reżyserii Bogusława Lindy, Parę osób, mały czas w reżyserii Andrzeja Barańskiego oraz Pociąg do Hollywood w reżyserii Radosława Piwowarskiego.

Nagrodzona Brązową i Srebrną Iglicą oraz Nagrodą Wojewody Wrocławskiego, a także nagrodą za rolę w sztuce Teatru Polskiego we Wrocławiu Prezydentki w reżyserii Krystiana Lupy na 40. Kaliskich Spotkaniach Teatralnych w 2000 roku.


godz. 13.45

Warsztat z emisji głosu

Zajęcia poprowadził Przemysław Kania z PWST we Wrocławiu.

Przemysław Kania – absolwent Wydziału Aktorskiego PWST w Krakowie (Wydział Zamiejscowy we Wrocławiu), wykładowca PWST, prowadził warsztaty dykcyjne w pierwszej edycji warsztatów teatralnych w Teatrze Polskim we Wrocławiu, aktor wrocławskiego offowego Teatru Małego oraz Teatru Zagłębia w Sosnowcu.

Powrót

Najnowsze wpisy

Tagi

Archiwa