Wydawnictwa Teatru Polskiego we Wrocławiu na targach Silesiana 2012

Między niedzielą 27 a środą 30 maja 2012 w Dolnośląskiej Bibliotece Publicznej im. T. Mikulskiego (Rynek 58) po raz trzeci, ale w nowym terminie, przeniesione z grudnia, odbywały się targi książki regionalnej Silesiana – Dolnośląski Salon Wydawniczy. Teatr Polski we Wrocławiu po raz kolejny był jednym z wystawców. Każdego z czterech dni na stoisku czynnym od godziny 10:00 do 18:00 (w niedzielę do 14:00) można było nabyć teatralne publikacje: książki (w tym naszą dwutomową księgę jubileuszową na 65-lecie teatru), programy spektakli i plakaty.

Celem Silesiany była promocja wydawnictw Dolnego Śląska lub promujących Dolny Śląsk (książki, informatory, przewodniki, czasopisma regionalne). Na targach zaprezentowali się wydawcy, instytucje (np. teatry i muzea), organizacje społeczne oraz osoby prywatne. W ramach targów odbywały się też liczne imprezy: wystawy, spotkania autorskie, konkursy dla dzieci. Przedsięwzięcie miało na celu zwrócenie uwagi mieszkańców Dolnego Śląska na nasz region, jego walory kulturowe, historyczne, turystyczne oraz kulturalne. Organizatorzy mieli zamiar wspomóc aktywność intelektualną, artystyczną, hobbystyczną i turystyczną społeczeństwa.

Targi i towarzyszące im imprezy były skierowane do szerokiego kręgu odbiorców. Zarówno uczestnictwo w Salonie, jak i wstęp na targi były bezpłatne.

 

Silesiana

Powrót

Najnowsze Wideo

Najnowsze wpisy

Tagi

Archiwa