Wyspa

adaptacja filmu Wyspa Pawła Łungina

<!–

przekład – Maciej Ganczar

–>

scenariusz – Dmitrij Sobolew z fragmentami Szaleńca Gibrana Khalila Gibrana

reżyseria – Cezary Iber

muzyka na żywo – Maciej Zakrzewski

czytali: Sylwia Boroń, Małgorzata Gorol, Agnieszka Kwietniewska, Teresa Sawicka, Wiesław Cichy, Adam Cywka, Marian Czerski, Tomasz Lulek

 

Od reżysera:
Ze wszystkich inwestycji, jakich dokonujemy, tylko jedna ma wartość – inwestycja w samego siebie. Ze wszystkich podróży tylko jedna podróż jest warta odbycia – podróż do swego wnętrza. Ze wszystkich poszukiwań tylko jedno ma sens – poszukiwanie prawdziwego ja.
Wyspa jest pięknie napisanym tekstem w klasycznym rozumienia piękna. To prosta i jasna historia. Opowieść o bożym szaleńcu, który został napiętnowany rozumieniem boskich praw i duszy drugiego człowieka oraz uwrażliwiony na prawdę. Ilu z nas potrafiłoby się bezwzględnie oddać, bez kwestionowania, bez myślenia, temu czemuś, co nazywa się Bogiem – czy jest to zewnętrza Siła, czy wewnętrzny Głos? Jednocześnie jest to opowieść o moralności, pokucie i pielęgnowaniu wewnętrznego dziecka.

Cezary Iber – aktor i reżyser, absolwent łódzkiej „Filmówki” i wrocławskiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej mówi o sobie tak: „W życiu najważniejsze są tylko trzy rzeczy: radość, wolność i spełnienie, i jeżeli w danej chwili ich nie mam, to zmieniam aksjomaty. Dla nich jestem w stanie poświęcić wszystko, bo one budzą we mnie dzikość serca, śmiech dziecka i spokój mędrców”. W Teatrze Polskim wyreżyserował spektakl Blanche i Marie.

<!–

Wstęp wolny! Zapraszamy!

–>

 

Powrót

Najnowsze wpisy

Tagi

Archiwa