Wystawa obrazów Katarzyny Popińskiej

Premierze Braci Karamazow wg Fiodora Dostojewskiego w reżyserii Stanisława Melskiego towarzyszył wernisaż wystawy malarstwa Katarzyny Popińskiej. Ekspozycję można oglądać w foyer I piętra gmachu głównego Teatru Polskiego we Wrocławiu.

Katarzyna Popińska
Rodowita wrocławianka, z wykształcenia pedagog. Malarstwo jest dla niej spełnieniem marzeń. Ma wewnętrzną potrzebę i radość malowania. W swoich obrazach stara się przenieść i zatrzymać w czasie piękno ludzi i otaczającego nas świata. Piękno, które trwa i skłania do refleksji. Jest szczęśliwa, gdy jej prace trafiają do odbiorcy, dają mu wiele radości. Wywołują potrzebę obcowania z jej twórczością. Otrzymanym talentem i zdobytą wiedzą stara się dzielić z innymi.
Stworzyła własną pracownię „Pracownię Kasi” w kamieniczce Małgosia przy Towarzystwie Miłośników Wrocławia. W swojej pracowni prowadzi kameralne zajęcia z malarstwa. Jest organizatorką corocznych plenerów malarskich.
Pełni funkcję wiceprezesa Ludowego Towarzystwa Naukowo-Kulturalnego Oddział Twórców przy Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego w Warszawie. Uczestniczyła w komisji oceniającej Konkursu „Obrazem Malowane, Kresy w twórczości Henryka Sienkiewicza” organizowanego przez Dolnośląską Bibliotekę Pedagogiczną.
Uczestniczy w wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych. Jest laureatką wielu nagród i wyróżnień.
Jej prace znajdują się w muzeach oraz w zbiorach prywatnych w Polsce i za granicą. Obraz Ojciec Pio znajduje się w kościele świętego Ducha we Wrocławiu. Jest również autorką logotypu Święta Kwiatów Ulicy Odrzańskiej.

Powrót

Najnowsze Wideo

Najnowsze wpisy

Tagi

Archiwa