Click to listen highlighted text!

Zaśpiewaj z Żyrafą, posłuchaj Słonia, spotkaj ZOO w teatrze

Ferie z Teatrem Polskim we Wrocławiu? To naprawdę doskonała propozycja dla dzieci. Zapraszamy 8 i 9 lutego do Teatru Polskiego na wyjątkowe przedstawienie pt. Cyrk bez przemocy, po którym o zwierzętach opowiedzą ich opiekunowie z wrocławskiego ZOO.

Realizatorzy, za pomocą olbrzymich lalek teatralnych (skala 1:1), w sposób odpowiedni dla wieku dziecięcego stawiają pytania o szacunek dla istot żywych. Sygnalizują młodemu odbiorcy, że zwierzęta, tak samo jak ludzie, mają uczucia i nie należy ich krzywdzić. Momentami śmieszna i nostalgiczna historia zwierząt pracujących w cyrku uczy i bawi, dostarcza niesamowitych wrażeń. Jest to idealna propozycja dla przedszkolaków zaczynających swoją przygodę teatralną oraz dla uczniów szkół podstawowych, którzy znając tradycyjny teatr lalkowy, chcieliby poszerzyć swoje doświadczenia i zobaczyć prawdziwe nadmarionety. Głównymi lalkowymi bohaterami cyrkowego widowiska są: przystojna Żyrafa, zakochana w treserze – śpiewaczka i tancerka, potężny Lew, który ryczeć potrafi i chce pożreć tresera oraz Słoń – wirtuoz gry na trombonie, który umie stać na trąbie i potrafi latać!!! Żyrafa zaśpiewa o miłości do natury, Lew nauczy nas odwagi, a Słoń pokaże, że wszystko w życiu jest możliwe… Zwierzętom towarzyszą ludzie – treserzy, siłacze, żonglerzy, clowni.

Oprócz świetnej zabawy, podczas spektaklu Cyrk bez przemocy pragniemy najmłodszym widzom przybliżyć magię sztuki lalkarskiej, pokazać tajemnicze zakamarki zaplecza teatralnego i zachęcić do zaprzyjaźnienia się z sympatycznymi klaunami animującymi lalki.

Dodatkową atrakcją jest możliwość spotkania się po każdym przedstawieniu z opiekunami zwierzaków z Wrocławskiego Ogrodu Zoologicznego, którzy opowiedzą o swoich podopiecznych oraz o tym, dlaczego warto okazywać empatię naszym mniejszym przyjaciołom.

Ciekawie? Mamy jeszcze jedną niespodziankę

W ramach działań edukacyjnych mają Państwo możliwość wraz z podopiecznymi zwiedzić teatr od kulis, poznać tajniki pracy nie tylko aktorów, ale także innych pracowników. Pokazać dzieciom kulisy działań artystycznych i uświadomić, jak ważna jest praca zespołowa, nie tylko na scenie teatralnej, ale w każdej innej sferze naszego życia zawodowo-społecznego. Po wycieczce po teatrze zapraszamy do wspólnej zabawy, która może być świetnym sposobem na integrację grupy dzieci.

Na wycieczkę po teatrze zapraszamy po spektaklu Cyrk bez przemocy w dniu 8 lutego 2019.

Uwaga: maksymalna liczba dzieci w grupie wycieczkowej – 20 osób. Obowiązuje wcześniejsza rezerwacja miejsc.

CYRK BEZ PRZEMOCY

Reż. Wiktor Wiktorczyk

Scena im. J. Grzegorzewskiego.

Kiedy: 8 i 9 lutego 2019

Dla kogo: dla każdej osoby posiadającej bilet na spektakl cyrk bez przemocy

Ceny biletów na spektakl: od 10 zł do 35 zł (w zależności od sektora)

Edukacja w teatrze – teatr od kulis

Miejsce: duża scena teatru polskiego we Wrocławiu, ul. G. Zapolskiej 3

Kiedy: 8 lutego 2019 – po spektaklu

Czas trwania: 1,5 godz. (warsztaty teatralne) + 1 godz. zwiedzanie teatru

Koszt: 10 zł od osoby za warsztaty i 10 zł od osoby za zwiedzanie (w przypadku grup zorganizowanych możliwość opłaty zryczałtowanej za całą grupę)

Dodatkowo istnieje możliwość zorganizowania zwiedzania zaplecza teatru w każdy roboczy dzień w godzinach od 10:00 do 14:00 po wcześniejszej rezerwacji terminu.

Szczegółowe informację uzyskają Państwo, dzwoniąc pod numer 71 316 07 18 lub kontaktując się drogą mailową: juliusz.lichwa@teatrpolski.wroc.pl. Nasz specjalista od działań edukacyjnych jest dostępny dla Państwa od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-16:00. Zapraszamy do kontaktu.

Zachęcamy do zapoznania się z całą ofertą repertuarową Teatru Polskiego we Wrocławiu na stronie www.teatrpolski.wroc.pl.

W celu rezerwacji prosimy o kontakt z działem marketingu. Jesteśmy do dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-17:00. Dodatkowo informujemy, że współpracujemy w ramach projektu SZKOŁA W MIESCIE. Poniżej znajdą Państwo numery telefonu oraz adresy mailowe pracowników. W razie pytań zapraszamy do kontaktu.

kierownik działu: Anna Kryzar
anna.kryzar@teatrpolski.wroc.pl
(+48) 71 316 07 76
(+48) 502 350 001

zastępca kierownika: Aleksandra Książek
aleksandra.ksiazek@teatrpolski.wroc.pl
(+48) 71 316 07 75

specjalista ds. marketingu: Ewa Urban
ewa.urban@teatrpolski.wroc.pl

specjalista ds. promocji i organizacji widowni:
Bartosz Przybylak
bartosz.przybylak@teatrpolski.wroc.pl

:
Powrót

Najnowsze Wideo

Ostatnie wpisy

Tagi

Archiwa

Click to listen highlighted text!