Click to listen highlighted text!

Żegnamy Ignacego Gogolewskiego i Jerzego Trelę

Z ogromnym żalem żegnamy dwóch gigantów polskiej sceny i ekranu, wybitnych aktorów teatralnych i filmowych: Ignacego Gogolewskiego i Jerzego Trelę, zmarłych w niedzielę 15 maja 2022.

Ignacy Gogolewski występował na deskach stołecznego Teatru Polskiego, Dramatycznego, Współczesnego i Narodowego. Kierował Teatrem Śląskim im. S. Wyspiańskiego w Katowicach, Teatrem im. J. Osterwy w Lublinie oraz Teatrem Rozmaitości w Warszawie. Na scenie Teatru Polskiego we Wrocławiu gościnnie grał Bolesława Śmiałego w prapremierowej realizacji sztuki Marii Dąbrowskiej Stanisław i Bogumił (reż. Krystyna Skuszanka, 1966).

Jerzy Trela był aktorem teatrów krakowskich: Groteski, STU, Rozmaitości (dzisiejszej Bagateli) i Starego, a także przez krótki czas Narodowego w Warszawie. Współpracował z wieloma teatrami, m.in. Dramatycznym, Na Woli, Ateneum czy Polonia w Warszawie oraz Ludowym i Juliusza Słowackiego w Krakowie. Był rektorem Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie.

Obaj Panowie wystąpili 8 października 2001 na Dużej Scenie naszego teatru w Urodzinach Poety, czyli widowisku teatralno-poetyckim z okazji jubileuszu 80. urodzin Tadeusza Różewicza (reż. Kazimierz Kutz). Wielokrotnie gościli też na naszych scenach przy okazji Festiwali Polskich Sztuk Współczesnych czy Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Dialog-Wrocław.

Na zawsze pozostaną w naszych sercach.

Rodzinom i Bliskim składamy głębokie wyrazy współczucia.

Dyrekcja i Zespół Teatru Polskiego we Wrocławiu

Ignacy Gogolewski w „Stanisławie i Bogumile” Marii Dąbrowskiej w reżyserii Krystyny Skuszanki (fot. Grażyna Wyszomirska)
:
Powrót

Najnowsze Wideo

Ostatnie wpisy

Tagi

Archiwa

x

Szanowni Państwo,

W związku z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 17 grudnia 2021r. od 15 grudnia 2021 r. będę obowiązywały nowe limity osób. Limit obłożenia przez osoby niezaszczepione (zwiększenie limitu możliwe tylko dla osób zaszczepionych i zweryfikowanych za pomocą certyfikatu COVID-19) w teatrach został zmniejszony z 50% do 30%. W związku z powyższym prosimy wszystkie osoby posiadające certyfikat, o dobrowolne okazanie go przy wejściu na widownie.

Widzowie, którzy kupili bilety dla osób zaszczepionych, zadeklarowali posiadanie certyfikatu Covid, od 15 grudnia poddadzą się możliwości sprawdzenia certyfikatu. Okazanie certyfikatu jest dobrowolne ale niezbędne do wzięcia udziału w wydarzeniu. Certyfikaty weryfikowane są za pomocą aplikacji Ministerstwa Zdrowia „Skaner Certyfikatów Covid”, w związku z czym dane nie są zapisywane i przechowywane w urządzeniu skanującym, a Teatr nie utrwala i nie przechowuje ich w jakikolwiek inny sposób. Możliwość sprawdzenia Certyfikatu jest jedyną opcją weryfikacji zachowania obowiązujących proporcji przy obowiązujących limitach.

Akceptuję i przechodzę dalej

Click to listen highlighted text!