Zespół aktorski Teatru Polskiego z Gwarancją Kultury 2015

W sobotę 25 kwietnia 2015 podczas transmitowanej z Warszawy o godzinie 20:00 na antenie TVP Kultura uroczystej gali z okazji 10. urodzin stacji wręczone zostały doroczne nagrody TVP Kultura Gwarancje Kultury. Zwycięzcą za rok 2015 w kategorii Teatr został zespół Teatru Polskiego we Wrocławiu – „indywidualności, które tworzą wspólnotę sztuki aktorskiej” – „za wkład w sukces realizowanych w minionym roku premier, w tym Dziadów (reż. Michał Zadara), Termopil polskich (reż. Jan Klata) czy Wycinki Holzfällen (reż. Krystian Lupa), oraz za przypomnienie o tym, jak ważną wartością teatru publicznego jest zespół”.

Jednym z dwóch laureatów w kategorii Supergwarancje został również Krystian Lupa. „Supergwarancja dla artysty, który wciąż poszukuje, prowokuje i inspiruje, dla którego sztuka jest formą poznawania człowieka i odkrywania jego tajemnic. Za moc kreowania scenicznej rzeczywistości i niezwykłą zdolność przyciągania publiczności. Supergwarancja dla reżysera, który kolejny raz dowiódł swojej wyjątkowości, inscenizując Wycinkę Holzfällen Thomasa Bernharda w Teatrze Polskim we Wrocławiu”.

W kategorii teatralnej nominowani byli ponadto Danuta Stenka i Komuna// Warszawa, a w kategorii Sztuki wizualne Aleksandra Wasilkowska.

Pełna lista laureatów znajduje się TUTAJ.

 

<!–

Wśród nominowanych w innych kategoriach znaleźć można również autorkę scenografii Kronosu i Burzy Aleksandrę Wasilkowską (kategoria Sztuki wizualne), docenioną wszakże za działalność architektoniczną.

–>

Gwarancje Kultury 2015 - Teatr - reprezentacja laureatów

Gwarancje Kultury 2015 - Teatr (wykorzystano projekt Julii Mirny)

Powrót

Najnowsze Wideo

Najnowsze wpisy

Tagi

Archiwa