Click to listen highlighted text!

Ziemia obiecana w IMCE w Warszawie

W środę 25 i czwartek 26 września 2013 spektakl Ziemia obiecana Władysława Reymonta w reżyserii Jana Klaty wziął udział w pierwszej edycji Polski w IMCE. Niecodziennego Festiwalu Teatralnego w Teatrze IMKA w Warszawie. Zagraliśmy każdego dnia o godzinie 19:00.

W ramach Polski w IMCE pokazywaliśmy już w lipcu 2013 w stolicy Courtney Love Pawła Demirskiego w reżyserii Moniki Strzępki.

Organizatorzy o festiwalu:

Teatr IMKA to jedno z najważniejszych nowych miejsc teatralnych na mapie Warszawy i najważniejsza prywatna scena z największymi artystycznymi ambicjami w kraju.
Znakomicie wyraża energię i otwartość mieszkańców stolicy. Staje się kulturalnym symbolem głównego ośrodka bankowości, biznesu, ekonomii i edukacji.
Teraz IMKA jako lider w sferze nowych inicjatyw artystycznych ma szansę dokonać kolejnego przełomu: przełamać hermetyczność publicznych instytucji, zamkniętych na najciekawsze inicjatywy w kraju. Taką szansą jest pierwszy realizowany z prywatnych środków przegląd „Polska w IMCE. Niecodzienny Festiwal Teatralny”.
W odróżnieniu od innych festiwali będzie przez okrągły rok proponować warszawiakom zróżnicowaną stylistycznie i tematycznie ofertę z całego kraju. Z tych ośrodków i scen, gdzie powstają nowe wartościowe zjawiska, odświeżające polski teatr i dające szansę nowym liderom.
W każdym miesiącu IMKA będzie prezentować jeden ważny spektakl. Już program pierwszych miesięcy daje przedsmak wielkich wydarzeń, które znalazły się w centrum zainteresowania prywatnych i publicznych mediów, najważniejszych dzienników, radia i telewizji.

Jacek Cieślak, selekcjoner

Powrót

Najnowsze Wideo

Ostatnie wpisy

Tagi

Archiwa

Click to listen highlighted text!