Click to listen highlighted text!

Zima w teatrze 2016 – las z kurami które przyszły tu na spacer

We wtorek 26 stycznia 2016 o godzinie 19:00 na Scenie Kameralnej odbyła się premiera przedstawienia las z kurami które przyszły tu na spacer inspirowanego Baśniami braci Grimm. Spektakl, który powstawał podczas Zimy w teatrze, wyreżyserował Tomasz Kocuj, a zagrała młodzież wyłoniona w castingu. Wstęp był wolny. W środę 27 stycznia 2016 o godzinie 10:00 zagraliśmy po raz drugi – to przedstawienie było integralnym wydarzeniem w ramach Wszechnicy Teatralnej.

<!–

UWAGA! Liczba miejsc ograniczona!
Rezerwacje: nina.karniej@teatrpolski.wroc.pl

–>

 

Marzena Sadocha

las z kurami które przyszły tu na spacer

reżyseria – Tomasz Kocuj
dramaturgia – Marzena Sadocha
wizualizacje – Anna Maria Olech
zdjęcia – Anna Maria Olech, Nadia Szagdaj
muzyka – Maciej Zakrzewski
konsultacje ruchowe – Łukasz Ożga
asystentka reżysera – Alicja Szumańska

aktorki: Natalia Baryluk, Anita Chećko, Nikola Czerniecka, Magdalena Lisiecka, Paulina Markowska, Jagoda Płaneta, Urszula Poloch, Kamila Rezner, Julia Smuk, Bogusława Szymecka, Katarzyna Sudzik, Julia Walczak, Julia Wołodźko, Agnieszka Wolf, Wiktoria Welenc

 

Spektakl las z kurami które przyszły tu na spacer ma źródło w znanej baśni braci Grimm Kopciuszek, ale wykorzystując popularność tej formy fabularnej, kontestuje schematy zachowań tytułowej postaci, zwracając się do świata młodych aktorek, biorących udział w projekcie (w wieku od 15 do 18 lat). Czy postawa Kopciuszka jest treścią, którą chcemy utrwalać? Czy możliwe jest wyzwolenie z tego mitu? Spektakl Tomasza Kocuja (absolwent Wydziału Aktorskiego PWST i aktor Teatru Polskiego we Wrocławiu) jest siatką nieoczywistych odwołań i polemik opartą na wspólnocie działań scenicznych. Tekst Marzeny Sadochy (dramaturżka Teatru Polskiego we Wrocławiu) daje szansę na stworzenie współczesnej, zupełnie nowej narracji. Z kolejnych elementów, stworzonych specjalnie na potrzeby tego wydarzenia: projekcji wideo (Anna Maria Olech) i muzyki (Maciej Zakrzewski), powstała baśń bez baśni.

 

Powrót

Najnowsze Wideo

Najnowsze wpisy

Tagi

Archiwa

Click to listen highlighted text!