Click to listen highlighted text!

Zmarł Miłogost Reczek

Z ogromnym żalem żegnamy Miłogosta Reczka – aktora Teatru Polskiego we Wrocławiu w latach 1984–2004, Szlachetnego Człowieka, Wspaniałego Kolegę i Przyjaciela.

Miłogost Reczek ukończył w roku 1984 Wydział Aktorski Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu i od razu zadebiutował na naszej scenie rolą Gila w Paradach Jana Potockiego w reżyserii Jacka Bunscha. Zagrał w naszym teatrze kilkadziesiąt wspaniałych kreacji, wśród nich te niezapomniane, jak Witold w Historii Witolda Gombrowicza w reżyserii Jacka Bunscha (1985), Mozart w Amadeuszu Petera Shaffera w reżyserii Wojciecha Adamczyka (1991), Mikołaj Trylecki w Płatonowie Antona Czechowa w reżyserii Jerzego Jarockiego (1993), Serge w Sztuce Yasminy Rezy w reżyserii Pawła Miśkiewicza (1998), Bruno w Leworęcznej kobiecie wg Petera Handkego w reżyserii Moniki Pęcikiewicz (2001) czy Aktor w Azylu na podstawie Na dnie Maksima Gorkiego w reżyserii Krystiana Lupy (2003). Występował także w spektaklach takich reżyserów, jak Kazimierz Braun, Andrzej Makowiecki, Andrzej Titkow, Ivo Krobot, Maciej Wojtyszko, Marcel Kochańczyk, Waldemar Śmigasiewicz, Tadeusz Minc, Jan Szurmiej, Julia Wernio, Krzysztof Zaleski, Wojciech Pokora, Jerzy Grzegorzewski, Tadeusz Bradecki, Andrzej Wajda, Grzegorz Jarzyna, Agnieszka Glińska, Rudolf Zioło, Barbara Sass, Mikołaj Grabowski czy Remigiusz Brzyk. Jego ostatnią wrocławską rolą był Syn w jego własnej sztuce Chiny w reżyserii Krzysztofa Rekowskiego (2005). W roku 2004 przeniósł się do Teatru Dramatycznego m.st. Warszawy, gdzie występował do roku 2013. Mimo wyjazdu do stolicy nie zapomniał o rodzinnym mieście, regularnie jako gość odwiedzając Teatr Polski we Wrocławiu. Po odejściu z Teatru Dramatycznego grywał gościnnie w licznych teatrach warszawskich: Studiu Teatralnym KOŁO, Teatrze Nowym Praga, Scenie Prezentacje, TR Warszawa, Teatrze Kamienica, Teatrze 6. piętro, Teatrze Studio czy Teatrze Powszechnym. Zagrał również wiele ról w teatrze radiowym, telewizyjnym, filmach i serialach. Był ponadto laureatem nagród aktorskich, mistrzem dubbingu, lektorem, poetą oraz autorem kilku dramatów. Zmarł po długiej chorobie 14 grudnia 2021 roku, mając 60 lat.

Na zawsze pozostanie w naszych sercach.

Rodzinie i Bliskim składamy głębokie wyrazy współczucia.

Dyrekcja i Zespół Teatru Polskiego we Wrocławiu

Szanowni Państwo,

pożegnanie Miłogosta odbędzie się 30.12.2021 w Warszawie.
O godzinie 12.00 w Kościele Świętej Trójcy (Plac Małachowskiego 1) odbędzie się nabożeństwo żałobne.
Pogrzeb – około godziny 13.30 na Cmentarzu Ewangelicko-Augsburskim (Młynarska 54).
Prosimy, by nie przynosić kwiatów. Będziemy wdzięczni za wpłaty na konto Fundacji im. Darii Trafankowskiej, która do ostatnich chwil opiekowała się Miłogostem.
Nr konta w Santander Bank – 43 1500 1126 1211 2009 3528 000.

Rodzina i Bliscy Miłka

:
Powrót

Najnowsze Wideo

Ostatnie wpisy

Tagi

Archiwa

x

Szanowni Państwo,

W związku z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 17 grudnia 2021r. od 15 grudnia 2021 r. będę obowiązywały nowe limity osób. Limit obłożenia przez osoby niezaszczepione (zwiększenie limitu możliwe tylko dla osób zaszczepionych i zweryfikowanych za pomocą certyfikatu COVID-19) w teatrach został zmniejszony z 50% do 30%. W związku z powyższym prosimy wszystkie osoby posiadające certyfikat, o dobrowolne okazanie go przy wejściu na widownie.

Widzowie, którzy kupili bilety dla osób zaszczepionych, zadeklarowali posiadanie certyfikatu Covid, od 15 grudnia poddadzą się możliwości sprawdzenia certyfikatu. Okazanie certyfikatu jest dobrowolne ale niezbędne do wzięcia udziału w wydarzeniu. Certyfikaty weryfikowane są za pomocą aplikacji Ministerstwa Zdrowia „Skaner Certyfikatów Covid”, w związku z czym dane nie są zapisywane i przechowywane w urządzeniu skanującym, a Teatr nie utrwala i nie przechowuje ich w jakikolwiek inny sposób. Możliwość sprawdzenia Certyfikatu jest jedyną opcją weryfikacji zachowania obowiązujących proporcji przy obowiązujących limitach.

Akceptuję i przechodzę dalej

Click to listen highlighted text!